چهارشنبه, 21 آذر,1397 |

شرح خبر

شرح خبر

11/2 درصد از مساحت تهران به بوستان‌ها اختصاص دارد

11.2 درصد از مساحت تهران به بوستان‌ها اختصاص دارد

در اقدامی سه جانبه به کمک مناطق 22گانه با نظارت سازمان بوستان‌ها و فضای سبز و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، فضای سبز عمومی شهر تهران در حال جانمایی و به‌روز رسانی است و بر اساس آخرین آمار به دست آمده، بوستان‌ها 11.2 درصد از مساحت شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، این پروژه، با هدف تدقیق و جانمایی محدوده فضای سبز موجود در معابر شهر تهران از اواخر خردادماه سالجاری کلید خورد و طبق برنامه‌ریزهای به عمل آمده تا آبان ماه به پایان خواهد رسید و سهم به سزایی در شفاف‌سازی هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی، همچنین تسهیل و تسریع روند نظارت بر عملکرد پیمانکاران حوزه خدمات شهری خواهد داشت.

به‌منظور تعامل یکپارچه با تمامی مناطق و جلوگیری از تولید نسخه‌های مختلف اطلاعات، داده‌های موجود از فضای سبز هر منطقه از نقشه 1:1000 استخراج و بر روی سامانه به‌روز رسانی اطلاعات مکانی شهرداری تهران در اختیار آن منطقه قرار داده شده است.

پس از برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی در خصوص نحوه کار با سامانه و دستورالعمل فنی بهنگام‌سازی فضای سبز توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، کارشناسان اطلاعات مکانی و فضای سبز در هر منطقه نسبت به بهنگام سازی اطلاعات مربوطه اقدام کردند.

اطلاعات مذکور پس از نظارت فنی توسط کارشناسان معاونت اطلاعات مکانی سازمان فاوای شهرداری تهران و سازمان بوستان‌ها و فضای سبز، به‌عنوان لایه اطلاعاتی نهایی از فضای سبز شهر تهران در نظر گرفته خواهد شد.

گفتنی است در فاز اول این پروژه، تدقیق حدود بوستان‌های شهر تهران در مناطق 22 گانه صورت پذیرفت که براساس آخرین به‌روز رسانی‌های انجام شده در بهار سال جاری، 2156 بوستان با مساحت 6977 هکتار در شهر تهران شناسایی و تدقیق حدود شد. به این ترتیب بوستان‌ها 11.2 درصد از شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

آمار بازديدكنندگان:114
print
rating
  نظرات