دوشنبه, 28 خرداد,1397 |

شرح خبر

شرح خبر

استفاده از محصولات شرکت Esri در مدیریت شهری در آمریکا با رویکرد SDI محلی

شرکت Esri در اقدامی تجاری برای افزایش فروش محصولات خود پیشنهاد استفاده از بسته های ویژه ای تحت عنوان کلی ELA را که شامل مجموعه ای از نرم افزار های مختلف این شرکت به همراه مجوزهای قانونی استفاده از این نرم افزارها و خدمات پشتیبانی آن و با در نظر گرفتن تخفیف های ویژه سعی در ترغیب مدیران شهری برای استفاده از محصولات این شرکت در مجموعه های مدیریتی خود می کند، این بسته پیشنهادی شامل 4 مجموعه مختلف ذیل می باشد:

    ELAs for Commercial Businesses

    ELAs for Government

    ELA Programs for Small Utilities

    ELAs for Nonprofit Organizations

یکی از این مجموعه ها، بسته Small Utilities ELA program است که مربوط به پیشنهاد مجموعه ای از نرم افزار های شرکت Ersi مثل : ArcGIS for Desktop،ArcGIS for Server،Esri CityEngine و... به سازمان ها و شرکت های پیمانکار فعال در حوزه ارائه خدمات شهری مثل آب و برق و گاز و فاضلاب به مشترکین شهری(زیر 100 هزار نفر) می باشد. ادارۀ آب و فاضلاب شهرداری گلندل یکی از این سازمان ها است که از خدمات بسته Small Utilities ELA program استفاده می کند.

مسئولین ادارۀ آب و فاضلاب شهرداری گلندل به لطف تکنولوژی های شرکت Esri موفق شده اند نقشه های بهنگام سیستم لوله کشی و فاضلاب این شهر را از طریق نقشه های مبتنی بر GIS در اختیار مسئولین شهرداری و مهندسین و مشترکین آب شهری قرار دهند.

استفاده از تکنولوژی های ارائه شده از طرف شرکت Esri این امکان را در اختیار مسئولین شهری شهر گلندل قرار داده تا براحتی بتوانند مشکلات و خرابی های بوجود آمده در شبکه آبرسانی و فاضلاب شهری را براحتی بر روی نقشه جانمایی کنند و از این قابلیت برای مدیریت و تصمیم گیری بهتر در مورد این خرابی ها(مثلاً شکستگی لولۀ آب در یک منطقه) استفاده کنند. این کار باعث افزایش کیفیت آب شرب شهروندان و همچنین کاهش میزان هدر رفتن منابع آب زیر زمینی می شود.

استفاده از GIS باعث شده است که مهندسین ادارۀ آب بتوانند میزان آب قابل دسترس و آب هدر رفته خود را بر روی نقشه پیاده سازی کنند. این کار باعث شده است که کتابچه ها و نقشه های مربوط به وضعیت منابع آبی شهر برای کلیه مسئولین و مهندسین و مشترکین قابل دسترس باشد. این نقشه ها باعث ارتباط بهتر شرکت های پیمانکار با مسئولین و مهندسین واحد GIS اداره آب شهر می شود، و این کار به نوبه خود باعث اطمینان از بهنگام بودن پایگاه های داده اداره آب و فاضلاب این شهر می شود.

 

مزایای استفاده از بسته ELA شرکت Esri در مدیریت آب عبارتند از:

    تأمین تمامی نیاز های شهرداری در زمینه GIS

    مقرون به صرفه بودن استفاده از خدمات شرکت Esri با استفاده از امکانات بسته پیشنهادی برای شهرداری

    بهره مندی از سرویس های پشتیبانی شرکت Esri

    امکان گذراندن دوره های آموزشی مطالب مرتبط با GIS از راه دور(اینترنتی) برای مهندسین بخش فنی

از ویژگی های سایت مربوط به واحدGIS این شهرداری می توان به این نکته اشاره کرده که در ابتدا توضیحاتی کلی در مورد GIS بصورت خیلی ساده و قابل درک برای عموم مطرح شده، همچنین لیستی ازنقشه های موجود در این واحد که با فرمت های GIS با ذکر جزئیات (از قبیل نقطه ای، سطحی و یا خطی بودن عوارض) وجود دارد. علاوه بر این موارد مسئولین و مهندسین شهری و حتی شهروندان عادی این شهر می توانند با مراجعه به قسمت فروش نقشه در سایت این واحد فایل نقشه های مورد نیاز خود را از طریق ایمیل دریافت کنند و نقشه های کاغذی مورد نیاز خود را با توجه به قیمت های اعلام شده در سایت خریداری کنند.

.

جدول زیر لیست عوارض موجود در واحد GIS اداره آب و فاضلاب شهرداری گلندل را با ذکر نام لایه ها و تعریف عوارض و طبقه بندی و ذکرجزئیات (از قبیل نقطه ای، سطحی و یا خطی بودن عوارض) را نشان می دهد:

منبع: http://www.armangeomatics.ir

آمار بازديدكنندگان:248
print
rating
  نظرات