دات نت نیوک
Background Color:
 
Background Pattern:
Reset
جمعه 05 شهریور 1395
| EN

سرويس نقشه تهران تحت وب در سال 1388 به صورت نسخه آزمايشي راه‌اندازي و سپس با تکميل سرويسهاي اختصاصي، نسخه جديد آن در سال 1389 بطور رايگان توسط سازمان فناوري اطلاعات شهرداري تهران با هدف رفع نياز شهروندان و بر اساس معيارهاي استاندارد جهاني طراحي و  در اختيار کاربران قرار گرفته است .  در سرويس فوق، علاوه بر بروز رساني اطلاعات معابر و اماکن، تصاوير ماهواره‌اي جديد نيز مورد بهره‌برداري قرار گرفته و همچنين اطلاعات ترافيک لحظه‌اي بزرگراهها و بعضا خيابان‌هاي اصلي تهران قابل مشاهده مي باشد. همچنين دارندگان وب سايتها مي‌توانند نقشه فوق را با اطلاعات دلخواه بر روي وب سايت شخصي مورد استفاده قرار دهند.

بزرگنمايي و جابجايي نقشه  (zoom,pan)

قابليت جابجايي از يک نقطه به نقطه ديگر و يا تغيير بزرگنمايي نقشه از يک سطح به سطح ديگر(بزرگنمايي در 9 سطح تا مقياس 1:675 )

جستجو بر روي نقشه

قابليت جستجوي اطلاعات معابر(مانند خيابانها و بزرگراهها و يا پلها) و اماکن (مانند سينماها، بيمارستانها و اورژانسها ) در کل تهران و يا محدود مورد نمايش روي صفحه جاري و يا يک محدوده کوچکتر انتخابي

چاپ نقشه

قابليت  چاپ نقشه در بزرگنمايي دلخواه به همراه توضيحات

تغيير زبان

در نسخه جديد نقشه تهران، علاوه بر نسخه فارسي، نسخه انگليسي نيز ارائه گرديده است.

ثبت مکان شما

قابليت دسترسي شهروندان به اطلاعات رويدادها و اخبار محلات از طريق پيامک با ثبت ثبت شماره تلفن همراه و کد پستي

توليد کروکي

قابليت ارسال کروکي با  علامت گذاري مکان بر رو ي نقشه و ارسال به  ايميل دوستان بصورت رايگان

ارسال لينک صفحه جاري

قابليت  ارسال لينک صفحه جاري نقشه به دوستان ازطريق پست الکترونيک جهت بررسي مکان خاص

رابط برنامه نويسي نقشه

قابليت نصب نقشه فوق بصورت رايگان در سايت هاي حقيقي و حقوقي و استفاده از آن جهت مقاصد اطلاع رساني. سازمانها و ارگانهاي مختلف با ثبت نام در بخش رابط برنامه‌نويسي و پذيرفتن شرايط و ضوابط حقوق کاربران ، و در يافت راهنماي نصب و راه‌اندازي   API ميتوانند از امکانات آن از جمله تعيين سايز دقيق نقشه، تعريف امکان جابجايي نقشه و يا قراردادن مارکرهاي جديد بر روي نقشه و استفاده از بالن‌هاي کوچک براي نمايش اطلاعات تکميلي به کاربران خود استفاده نمايند .شايان ذکر اينکه استفاده از متدهاي تعريف شده در API تا حدودي نيازمند داشتن اطلاعات برنامه‌نويسي    JavaScript و HTML تا حد متوسط و يا نيمه پيشرفته است .

نقشه موبايل تهران

دريافت نقشه رايگان تهران جهت استفاده در گوشي هاي موبايل(اين نرم افزار توسط سازمان فناوري شهرداري تهران در فروردين ماه سال 1389 توليد گرديده است و بنا بر رسالت سازماني شهرداري  به صورت رايگان در اختيار شهروندان تهراني قرار گرفته است. شهرداري تهران بنا دارد در فاصله زماني کوتاهي نسبت به بهينه کردن اين نرم افزار هم از نظر بروزرساني اطلاعات و هم از نظر امکانات نرم افزار اقدامات مناسبي انجام دهد. در راستاي اين فعاليت ها به زودي نسخه انگليسي اين نرم افزار نيز در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است در هنگام نصب هر کاربر از طريق SMS در سايت شهرداري تهران رجيستر مي گردد و در آينده نسخه هاي جديد به اطلاع کاربران خواهد رسيد.)

نقشه تهران در سايت شما

 بکارگيري سريع نقشه تهران در وب سايت شهروندان در ابعاد دلخواه به کمک تنظيم کدهاي HTML

مکان هاي توريستي تهران

قابليت جستجو و دسترسي به اطلاعات دقيق از جاذبه هاي توريستي و فرهنگي تهران بزرگ

گزارش خطاهاي كارتوگرافي در نقشه

قابليت گزارش مشكلات در بخشهايي از نقشه و يا خطاهاي كارتوگرافي و نقص اطلاعات يا نبود معبر خاص با ارائه مختصات نقطه مورد نظر به همراه اشكالات ديده شده


پس از تکمیل نقشه تهران بزرگ و بروزرسانی شبکه معابر به همراه خطوط و ایستگاههای مترو نسخه جدید نقشه تهران به دو زبان فارسی و انگلیسی به شهروندان عرضه گردید و همچنین می توان به امکانات زیر اشاره نمود:

دسترسي به نقشه طرح  اصلي ترافيک

دسترسي به نقشه طرح زوج و فرد

دسترسي به نقشه مناطق تهران

دسترسي به نقشه ترافيک متصل به بانک اطلاعات معاونت حمل و نقل و ترافيک معابر جهت نمايش اطلاعات لحظه اي ترافيک سنگين يا روان معابر ( در آینده این امکان از طریق پیام کوتاه و نیزGPRS بر روی نقشه موبایل نشان خواهد داده شد)

دسترسی به تصویر ماهواره ای سال 88


جهت  دسترسي  به سرويس مذکور  مي توانيد به لينکhttp://map.tehran.ir/fa   مراجعه نمائيد .